• contact457686

Oyunlar icin Gerekli Programlar

Oyunlar için Gerekli Programlar 2022. Bilgisayar Oyunları' nın Bilgisayarınız da daha iyi çalışması veya çalışması için Bilgisayarınızda yüklü olması gereken programlar vardır. Bu yazımızda sizlere bu yazılardan bahsedeceğim.

Bilgisayarınızda ki Oyunların hatasız çalışmasını istiyorsanız yada DLL hatası gibi oyun açılırken hatalar alıyorsanız bu yazımı okuyarak hatayı ortadan kaldırabilirsiniz.

Öncelikle sizlere aşağıda bahsedeceğim Programlar'ın hepsi Bilgisayarınızda yüklü olmalı ki Oyunlarınız açılabilsin. Sırasıyla Programlar şu şekilde ;

VCREDİST

Visual C++ ve Visual C# paketleri olarak bildiğimiz paketler aslında bir VcRedist Paketleridir. Bu Programların 2005 Sürümünden son Sürümüne kadar hepsi Bilgisayarınızda kurulu olmalıdır.

Bazı arkadaşlarımız benim Bilgisayarım 64 bit İşletim Sistemine sahip 32 bit olanı silmeliyim yada son sürümü yüklü zaten 2008 , 2012 sürümü falan Bilgisayarda durmasın Bilgisayarı yavaşlatır diye düşünen bazı arkadaşlarımız var.

Bunlar çok yanlış düşüncelerdir asla ve asla bu Programların hiçbiri Bilgisayarınızdan silinmemeli ve hepsi de yüklü olmalıdır. Visual Paketi özellikle DLL Hatası veren oyunlar içindir.

UYARI: Eğer çok eski Oyunları Bilgisayarınızda çalıştırmaya çalışıyorsanız 2005 sürümünü kesinlikle hem 32 bit hemde 64 bit olan Programını Bilgisayarınıza kurmak zorundasınız.

Microsoft kendi Sitesinden VCREDİST Paketlerini ücretsiz olarak indirmenizi sağlamaktadır. İndirme linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Net Framework

.Net Framework Programı'nın 2.0 versiyonundan 4.8 versiyonuna kadar olan versiyonlar x86-x64 olarak hepsi Bilgisayarınızda yüklü olmalıdır.

Oyun oynamak için gerekli Yazılımlar olarak bir tanesini bile es geçmeniz Bilgisayarınızda Oyun oynayamamanıza sebep olabilir. Bu yüzden tüm Versiyonları indirip Bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir.

.Net Framework Programı'nı indirmek için gerekli bilgilere buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

DİRECTX

DirectX , Programı'nı eğer çok eski bir Oyuncu iseniz çok iyi biliyorsunuzdur. Eskiden bir Oyunun Setup Dosyasını yüklerken Direct X Dosyasının da yanında yüklenmesini isterdi.

DirectX ile çalışan Oyunları bu Program Bilgisayarınızda yüklü olmadan asla açamazsınız o yüzden yüklü olup olmadığını kontrol edin.

DirectX Programını indirmek için buradaki linkten Microsoft'un kendi sitesine giderek ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

NOT: Günümüzde Bildiğiniz gibi Steam, Uplay, Epic Store, Origin gibi Oyun Servisleri yer almakta eğer bu servislerden indirilerek oynayacağınız Oyunlarsa o zaman bu programları kurmanıza hiç gerek yok çünkü Bu servisler otomatik olarak Bilgisayarınıza gerekli olan Programları kurmakta.

Oyunlar için gerekli Programlar adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.


kaynak: https://www.colaker.net/programlar/oyunlar-icin-gerekli-programlar-2022/

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Google Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır? diye internette sürekli aratıyoruz. Google da yaptığınız tüm aramalar kayıt altında tutuluyor ve kimimiz bundan rahatsız olarak silmek istiyor işte bu yazımız

Instagram aktiflik kapatma 2022 veya instagram aktifliği kapatma işlemleri günümüzde çok fazla kullanılan özellikler haline geldiler. Instagram uygulamasında bir çok kullanıcı zaman geçtikçe instagram

Instagram hesap kısıtlama. Instagramda çoğu kullanıcı'nın hala bilmediği bir özellikten bu yazımızda sizlere bahsetmek istiyorum. Bu özelliğin İsmi İse Instagram Hesap Kısıtlama. Instagram'ın Kullanıc