• contact457686

Instagram Aktiflik Kapatma

Instagram aktiflik kapatma 2022 veya instagram aktifliği kapatma işlemleri günümüzde çok fazla kullanılan özellikler haline geldiler. Instagram uygulamasında bir çok kullanıcı zaman geçtikçe instagram aktiflik kapatma özelliğini daha çok kullanmaya başladı. Bu durum kullanıcılar için belirli avantajlar sağlasa da, bazı durumlar içinde dezavantaj sağlayabiliyor.

İnstagram da varsayılan ayar olarak aktif olduğunuz da , aktif olduğunuzu sizi takip edenlere gösteriyor, aynı zamanda da en son ne zaman aktif olduğunuzu da bildiriyor. Eğer aktif olduğunuzu başkalarının görmesinden ya da en son ne zaman aktif olduğunuzun bilinmesini istemiyorsanız makalemiz sizler için mükemmel bir seçenek olacaktır.

instagram aktiflik kapatma

Peki instagram aktifliği kapatma nasıl yapılır? Şimdi sizlere adım adım instagram aktifliği kapatma işlemi nasıl yapılır? Şimdi sizlere detaylı bir şekilde instagram aktifliği kapatma işlemlerini anlatacağız.

Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır? işlemine başlamadan önce bu işlemi hangi cihazda yapmak istediğiniz çok önemlidir. Her cihazda instagram aktifliği kapatma farklı yöntemler içermektedir. Sizler için tüm cihazlarda adım adım Instagram da aktiflik nasıl kapatılır? işlemini nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Sizlere 4 farklı cihazda instagram aktifliğinizi nasıl kapatacağınızı göstereceğiz. Yöntemlerin başlıkları şu şekildedir;

 • Android Instagram çevrimiçi kapatma yöntemi

 • IOS Instagram çevrimiçi kapatma yöntemi

 • Bilgisayar Instagram aktiflik kapatma

 • Mobil internet tarayıcı Instagram aktiflik kapatma

Android Instagram Aktifliği Kapatma Yöntemi 🟡

Android işletim sistemine sahip telefonlarda instagram aktifliğini kapatmak istiyorsanız sırasıyla aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır;

 • İlk olarak andriod cihazınızda Instagram uygulamasını açın.

 • Ardından profil sayfanızı açın.

 • Profil sayfanızın sağ üst köşesinde üç çizgi bulunmakta, üç çizgi butonuna tıklayın.

 • Ardından ayarlar seçeneğine tıklayın.

 • Ayarlar panelinde "Gizlilik" sayfasını göreceksiniz. Gizlilik sayfasını açın.

 • Gizlilik sayfasında yer alan Hareket durumu seçeneğini pasif hale getirin.

android instagram çevrimiçi kapatma yöntemi

Bu işlemleri sırasıyla tamamladığınız da Instagram hesabınızda aktifliği kapatmış olacaksınız ve böylece artık kimse sizin çevrimiçi olduğunuzu göremeyecektir ayrıca eğer Instagram da aktifliği kapatma işleminden vazgeçerseniz ve yeniden Instagram aktifliği açmak isterseniz pasif hale getirdiğiniz ayarı açmanız yeterli olacaktır.

Instagram aktiflik kapatma samsung cihazlar için geçerli olan yöntemde Android Instagram çevrimiçi kapatma yöntemidir çünkü samsung cihazlarda Android işletim sistemine sahiptir.

Samsung telefonlarda instagram aktifliği kapatmak için kullanacağınız yöntem android son görülme kapatma yöntemidir.

iPhone Instagram Aktiflik Kapatma Yöntemi 🟢

IOS cihazlarda Instagram çevrimiçi kapatma yöntemi için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamalısınız. Bu sayede IOS cihazlarınızda Instagram da aktiflik kapatma işlemini tamamlamış olacaksınız.

 • IOS cihazınızda Instagram mobil uygulamasını açın.

 • Instagram uygulamasında profil sayfanıza geçiş yapın.

 • Profil sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan alt alta üç çizgi kısmına tıklayın.

 • Ardından "Ayarlar" seçeneğini seçin.

 • Ayarlar bölümünde yer alan "Gizlilik" sayfasını açın.

 • Gizlilik sayfasındaki "Hareket Durumu" özelliğini kapatın.

instagram da aktiflik kapatma

Hareket durumu özelliğini kapattığınızda artık Instagram hesabınızda aktifliğinizi kapatmış olacaksınız ayrıca yeniden açmak isterseniz de hareket durumu özelliğini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. IOS cihazlarına özel olarak gizlilik sayfasında "Birlikte Aktif Olduğunuzu Göster" özelliği de bulunmaktadır. Bu özelliği aktif ederek sohbet ettiğiniz kişilere karşı aktif olarak gözükebilirsiniz.

Bilgisayar Son Görülme Kapatma 🔵

Bilgisayarlarda internet tarayıcıları üzerinden Instagram'a erişim olsa da bilgisayar üzerinden Instagram kullanımında, mobil cihazlar kadar geniş bir yetkimiz bulunmuyor. Bir çok mobil cihazda yer alan Instagram özelliğini Bilgisayar üzerinden internet tarayıcısından girerek kullanamıyoruz, yakın zamana kadar bilgisayardan Instagram sohbet özelliği bile bulunmuyordu.

Bilgisayar Instagram aktiflik kapatma yöntemimiz de adım adım sizlere detaylarıyla nasıl Instagram aktiflik kapatma işlemi yapacağınızı göstereceğiz;

 • İlk olarak Instagram bağlantısından web sitesine gidin.

 • Ardından Instagram web sitesine kullanıcı bilgilerinizle giriş yapın.

 • Giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan profil resminize tıklayın.

 • Ardından "Ayarlar" sayfasını açın.

 • Ayarlar sayfasında yer alan "Gizlilik ve Güvenlik" sayfasını açın.

 • Gizlilik ve güvenlik sayfasında yer alan "Hareket durumunu göster" seçeneğini kapatın.

instagram da aktiflik nasıl kapatılır

Bilgisayar Instagram aktiflik kapatma yöntemimizde ki adımları takip ederekte bilgisayarınız üzerinden Instagram hesabınızda aktifliği kapatıyor olacaksınız. Instagram aktiflik açmak içinde aynı ayarı aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Kaynak: https://www.colaker.net/teknoloji/instagram-aktiflik-kapatma/

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Google Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır? diye internette sürekli aratıyoruz. Google da yaptığınız tüm aramalar kayıt altında tutuluyor ve kimimiz bundan rahatsız olarak silmek istiyor işte bu yazımız

Oyunlar için Gerekli Programlar 2022. Bilgisayar Oyunları' nın Bilgisayarınız da daha iyi çalışması veya çalışması için Bilgisayarınızda yüklü olması gereken programlar vardır. Bu yazımızda sizlere bu

Instagram hesap kısıtlama. Instagramda çoğu kullanıcı'nın hala bilmediği bir özellikten bu yazımızda sizlere bahsetmek istiyorum. Bu özelliğin İsmi İse Instagram Hesap Kısıtlama. Instagram'ın Kullanıc